Skip to main content
Home » Jedziemy na wakacje » Tanecznym krokiem do wakacji
Jedziemy na wakacje

Tanecznym krokiem do wakacji

Agustin Egurrola
Agustin Egurrola

Agustin Egurrola

Założyciel sieci szkół tańca Egurrola Dance Studio

W Pana żyłach płynie gorąca, kubańska krew. Egzotyczne korzenie mają wpływ na temperament i pozytywne podejście do życia?

Gdy byłem młodym człowiekiem, wydawało mi się, że korzenie są nieistotne. Im jestem starszy, tym bardziej uważam, że geny mają ogromne znaczenie. Myślę, że właśnie z mojego pochodzenia wynika to, że w moim życiu pojawił się taniec. Gdy zaczynałem ćwiczyć, w Polsce taniec nie był popularny, a ja cały czas bardzo mocno go szukałem. Zastanawiałem się, gdzie ludzie tańczą i gdzie ja mogę się go nauczyć. To właśnie moja kubańska krew spowodowała, że jestem tym, kim jestem – choreografem, tancerzem. I cały czas ogromnie oddziałuje na moje życie: na sposób, w jaki żyję, w jaki podejmuję decyzje, jaka jest we mnie pasja.

Chętnie podróżuje Pan na Kubę? Co należy wiedzieć planując wakacje w tym kraju?

Kuba to niezwykle magiczne miejsce i jestem przekonany, że dla każdego pobyt na tej wyspie będzie czymś fantastycznym. Przede wszystkim ze względu na Kubańczyków. Wszyscy mówią o klimacie i pięknych plażach, a ja uważam, że tam są niesamowici ludzie, którzy pokazują, że najważniejsze jest życie tu i teraz, a każdy dzień jest na wagę złota. Wskazują jak ważna jest miłość i czerpanie radości ze spotkań z bliskimi i przyjaciółmi. Każdy powinien pojechać na Kubę, żeby się zrelaksować i odkryć to co jest w życiu najważniejsze.

Wakacyjne obozy taneczne dla dzieci to dobre rozwiązanie na spędzenie lata zarówno dla uczestników, jak i dla ich rodziców?

Uważam, że obozy taneczne dla dzieci i młodzieży to przede wszystkim szkoła życia. Warto, żeby dzieci jeździły na takie obozy, nie tylko, aby uczyć się samodzielności, ale również żyć w określonym planie dnia i dyscyplinie. To jest ogromna nauka i inwestycja w dzieci. Sam co roku wysyłam córkę na obóz, żeby uczyła się tańczyć, ale też by znalazła nowych przyjaciół i wiedziała, jak radzić sobie w relacjach z rówieśnikami. Zawsze wraca z obozów bardzo szczęśliwa i całymi godzinami opowiada co tam się wydarzyło. Nie można również zapomnieć o aspekcie edukacyjnym – dwutygodniowe obozy są jak pół roku lekcji w szkole, tak dużo jest tam tańca. Jest czas na popracowanie nad techniką, choreografią oraz ogólną sprawnością.

Ludzie mieszkający w dużych aglomeracjach szukają alternatyw dla miejskiego urlopu. Jakie aktywności poleci Pan takim osobom?

Ja zdecydowanie jestem mieszczuchem, kiedy wybieram się na urlop to szukam takich miejsc, gdzie będę mógł być aktywny. Oczywiście nie stronię od leżenia nad basenem czy morzem, ale uwielbiam aktywne wakacje, jeżdżenie na wycieczki i poznawanie nowych ludzi. Zwracam też uwagę na to, aby w danym miejscu była sala do ćwiczeń, siłownia lub możliwość uprawiana sportów. Na co dzień jesteśmy tak zapędzeni, że często zapominamy o aktywności fizycznej, która ma duży wpływ na nasze zdrowie. Znalezienie czasu na sport w czasie wyjazdu na urlop jest bardzo ważne. Pomysłem Egurrola Dance Studio na takie aktywności jest Ladies Summer – niezwykły wyjazd przygotowany specjalnie dla kobiet. Można na nim wypocząć, ale również spędzić aktywnie czas w bardzo przyjemny, taneczny sposób. Często panie są tak zapracowane, że nie mają czasu dla siebie. Taki wyjazd jest świetną okazją, żeby zadbać o swoje ciało i ducha oraz oczywiście nauczyć się tańczyć. A każda kobieta w tańcu pięknie rozkwita.

Next article