Home » Winter life » Jak przygotować się do podróży z dzieckiem?
Winter life

Jak przygotować się do podróży z dzieckiem?

Jak-przygotować-się-do-podróży-z-dzieckiem
Jak-przygotować-się-do-podróży-z-dzieckiem

Anna Skura

Blogerka i podróżniczka

Zima oraz początek roku oznacza planowanie urlopu oraz ferii zimowych. Jakie są Twoje ulubione destynacje na termin styczeń-luty?

Zdecydowanie wybieram Azję. Polecam ten kierunek szczególnie osobom , które chcą zamienić zimową aurę na cieplejsze klimaty. W tym czasie warto postawić na Tajlandię, Kambodżę czy Filipiny. Z bliższych destynacji polecam Maroko lub Oman.

W tym roku zostałaś mamą. Podróżowanie w trójkę jest nie lada wyzwaniem dla młodej mamy. Czy mogłabyś udzielić twoich wskazówek jak przygotować się na urlop z małym dzieckiem? Może udało Ci się znaleźć własne „patenty” jak zorganizować taki wyjazd?

Sposób podróżowania rodziców jest tutaj kluczem do odpowiedzi. Z rad praktycznych – szczególnie kiedy decydujemy się na bardziej egzotyczne kierunki to: szczepienia – warto sprawdzić jakie są zalecane przed podróżą w dany region. Zabieramy ze sobą także książeczkę zdrowia, pamiętamy o wykupieniu polisy ubezpieczeniowej dla nas i dziecka, najlepiej tej bezgotówkowe. Ubrania dla naszej pociechy też należy dobrać odpowiednio klimatu, a także do podróży, jeśli w Polsce jest zima, do bagażu podręcznego wkładamy ubranka letnie, aby na lotnisku, w miejscu docelowym przebrać córeczkę, a tym samym nie przegrzać jej. Nosidełko to wygodny sposób podróżowania z dzieckiem, ale wózek (najlepiej łatwo się rozkładający) na pewno będzie niezastąpiony. Najważniejsze, na pierwszą podróż z maluszkiem dobrze jest polecieć z partnerem, przyjaciółka, mamą, te dodatkowe ręce zapewnią nam nieocenioną pomoc.

Co poradziłabyś wszystkim młodym mamom, które boją się dalekich podróży ze swoim dzieckiem? Jakie miejsca planujecie wspólnie odwiedzić w najbliższych miesiącach?

Najlepsza rada ode mnie: musisz spróbować i się przekonać. Na lotniskach jest sporo udogodnień dla mam z dziećmi – korzystajcie z pierwszeństwa w kolejkach, nie bójcie się prosić o pomoc, jeśli jej potrzebujecie. Większość osób jest naprawdę bardzo pomocnych i wyrozumiałych. Jeśli to Twój pierwszy wyjazd z maluszkiem i nie czujesz się pewnie w organizacji takiego wypadu, skorzystajmy z biura podróży informując o tym, ze będziemy podróżować z małym dzieckiem i jest nam potrzebny np. Fotelik samochodowy.

Po kilku tygodniach w Azji najbliższy czas spędzimy na pewno w Polsce.

W jaki sposób przygotowujesz się do długiego lotu w towarzystwie córeczki?

Podobnie jak na długi spacer, tylko liczba rzeczy musi być proporcjonalna do długości lotu. Wiadomo, w podróży może zdarzyć się wszystko, ale dobrze zaplanowany bagaż podręczny na pewno zmniejszy ilość stresu związanego z podróżą. Liczba pieluszek, jedzenia dla maluszka, ubranek na zmianę (pamiętajmy o tym, żeby mieć ciepłe ubranka nawet jeśli jedziemy gdzieś gdzie będzie gorąco). Podczas startu i lądowania ważne, żeby nasz maluszek miał coś do ssania, a najlepiej pił w trakcie wodę.

Next article