Skip to main content
Home » Pomysł na weekend » Wolny weekend? Zacznij odkrywać Polskę!
Pomysł na weekend

Wolny weekend? Zacznij odkrywać Polskę!

Paulina Gierada, Katarzyna Durlik
Paulina Gierada, Katarzyna Durlik

Paulina Gierada, Katarzyna Durlik

Polska Na Weekend, podróżniczki

Promujecie piękno naszego kraju i pokazujecie, dlaczego warto zwiedzać i odkrywać miejsca w Polsce. Skąd wziął się u Was taki pomysł?

W naszym przypadku wszystko zaczęło się tak naprawdę od miłości do gór (czytaj: Tatry), która po pewnym czasie, dzięki ludziom, których spotkałyśmy na swojej drodze, przerodziła się w taką ogólną chęć do podróży i poznawania kraju. Zaczęłyśmy wtedy szukać wyjątkowych miejsc w naszych rodzinnych stronach i nagle okazało się, że jest tu wiele pięknych, wartych odwiedzenia atrakcji, o których istnieniu wcześniej nie miałyśmy pojęcia (trzeba było się nieźle nakombinować, żeby znaleźć choć krótką informację o nich w lokalnych przewodnikach). Właśnie tak powstała Polska Na Weekend, czyli Instagram na którym codziennie pokazujemy wyjątkowe miejsca, które bezwzględnie powinniście w Polsce odwiedzić.

Podobno ludzie dzielą się na wielbicieli psów i kotów oraz fanów morza lub gór. W Polsce na szczęście mamy wybór, czy wybierzemy się na nadmorską plażę, czy na górskie trasy – w którym kierunku Wy chętniej się udajecie?

Jak już wspominałyśmy, nasza miłość do podróżowania zrodziła się w Tatrach, tak więc Nasze serca są bliżej tej opcji. Góry sprawiają Nam wielką radość, pozwalają marzyć, spełniać te marzenia, uczą wytrwałości, pokory, ale także dają odwagę. To zdecydowanie najczęstszy kierunek naszych podróży. Najczęstszy, ale nie jedyny – początek tego roku spędziłyśmy nad Bałtykiem i przyznam, że polskie morze też potrafi zauroczyć.

Bezsprzecznie Polska to piękny kraj, różnorodność obszarów daje możliwość żeby każdy znalazł coś dla siebie. Czy macie takie miejsce, które absolutnie Was zaczarowało i każdemu polecacie by koniecznie się w nie udał?

A ile takich miejsc można wymienić? Tak na poważnie choć raz do roku staramy się odwiedzać Roztoczański Park Narodowy. Góry dają Nam radość, często jednak wracamy wykończone, co prawda wykończone w pozytywnym tego słowa znaczeniu, ale każdy potrzebuje czasem chwili wytchnienia. Wtedy właśnie wybieramy Roztocze, uciekamy żeby odpocząć od zgiełku miasta i złapać oddech. Wszechobecna przyroda i cisza panująca na tych terenach pozwalają choć na chwile oderwać się od codzienności.

Jak przygotowujecie się do wyjazdów – zawsze macie jakiś plan na każdą podróż, czy raczej wszystko organizowane jest spontanicznie?

Na to pytanie nie mamy jednoznacznej odpowiedzi. Czasem planujemy podróż nawet z kilkutygodniowym wyprzedzeniem, a czasami po prostu wsiadamy w samochód i jedziemy, w któreś z nieznanych Nam jeszcze miejsc. Najczęściej to właśnie na tych spontanicznych weekendowych wyjazdach udaje Nam się odkryć najwięcej.

Next article