Home » Winter life » Wielowymiarowa ochrona twojego auta z produktami Valvoline
Winter life

Wielowymiarowa ochrona twojego auta z produktami Valvoline

Wielowymiarowa ochrona twojego auta z produktami Valvoline
Wielowymiarowa ochrona twojego auta z produktami Valvoline

Paweł Czyżewski

Regional Business Manager

Częsty problem kierowcy – jak wybrać najlepszy olej do samochodu?

Najlepszy, czyli przede wszystkim zgodny z zaleceniami technicznymi producenta samochodu. Valvoline ułatwia dobór najlepszego oleju poprzez „Lubricant Advisor” znajdujący się na naszej stronie internetowej. W prosty sposób możemy wybierać tam parametry naszego samochodu i w rezultacie otrzymać poradę Valvoline dotyczącą oleju zgodnego z wymogami technicznymi pojazdu. Inną metodą na wybór najlepszego oleju jest aplikacja VALVOLINE na mobilne urządzenia, dostępna na telefony z systemem Android jak iOS. W naszej ofercie znajdują się w pełni syntetyczne oleje SynPower posiadające oficjalne aprobaty OEM. Oleje Maxlife opracowane w 2000 roku w USA zawierają unikalny dodatek uszlachetniający, który pozytywnie wpływa na uelastycznienie uszczelek, zmniejsza zużycie oleju, a jednocześnie ułatwia start silnika na zimno oraz utrzymuje go w czystości.

Czym charakteryzują się oferowane przez was oleje?

Produkty Valvoline posiadają parametry techniczne przewyższające normy branżowe oraz wymogi norm OEM – producentów samochodów, oferując naszym klientom produkt o lepszych właściwościach. Od 1866 roku wybieramy najlepsze surowce do naszych produktów, aby uzyskać najwyższych parametrów olej w jego klasie. Na polski rynek dostarczane są oleje z fabryki Valvoline w holenderskim Dordrechcie.

Wymiana oleju to nie wszystko. Warto także zadbać o odpowiedni płyn chłodniczy. Co wyróżnia te, które oferuje marka Valvoline?

„Coolant” to bardzo ważny płyn eksploatacyjny w samochodzie. Jego parametry są kluczowe dla utrzymania silnika w odpowiedniej temperaturze pracy zimą i latem. Kierowcy pamiętają, że płyn chłodzący musi być odporny na zamarzanie, jednak mało kto wie, że przegrzanie silnika latem jest częściej spotykanym problemem, gdyż zdolność transferu ciepła jest znacznie mniejsza, a zależy właśnie od kondycji elementów wymiany ciepła w silniku. Wszelkie osady w układzie chłodzenia – czy to pochodzenia mineralnego, tzw. kamień wodny, czy produkty korozji – znacznie obniżają zdolność chłodzenia silnika. Ważne jest, aby płyn chłodzący zabezpieczał przed kawitacją, która może doprowadzić do korozji wżerowej cylindrów. Statystyka pokazuje, że co 4. awaria silnika spowodowana jest pierwotnie awarią układu chłodzenia. Należy pamiętać, że najlepsze płyny zachowują parametry pracy na odpowiednim poziomie 3 lata, a maksymalnie 5 lat. Po upływie tego okresu, glikol stanowiący ponad 30 proc. składu zaczyna się rozpadać chemicznie, zakwaszając płyn chłodzący. Valvoline Multi-Vehicle coolant to nowoczesny płyn chłodzący, który można mieszać ze wszystkimi płynami chłodzącymi opartymi na glikolu, a dzięki słomkowej barwie nie powoduje zmiany koloru płynu chłodzącego. Pracuje w temperaturze od -37’C do 128’C, co jest wystarczające na polskie warunki atmosferyczne.

Czy firma Valvoline dba o środowisko naturalne?

W obecnych czasach ekologia jest ważnym elementem naszego życia. Nie wszyscy kierowcy zdają sobie sprawę, że tankując swoje samochody wprowadzają do nich BIO komponenty. Paliwa E5 – etylina i B7 – diesel to paliwa zawierające odpowiednio do 5 proc. etanolu i do 7 proc. estrów. BIO komponenty używane przez kierowców mogą generować więcej osadów i kwaśnych produktów spalania, które przenikając do oleju silnikowego obniżają jego parametry, co może spowodować zanieczyszczenie filtra paliwa lub filtra DPF. Na szczęście Valvoline opracowało dodatki do paliw, które mogą zapobiec tym problemom.

Next article