Home » jedziemy na wakacje 4 » Polskie produkty turystyczne dla wymagających
jedziemy na wakacje 4

Polskie produkty turystyczne dla wymagających

Zmiany w turystyce i coraz bardziej wymagający turysta, powodują większy wzrost świadomości potrzeby podnoszenia atrakcyjności i konkurencyjności oferty turystycznej. Dlatego od ponad dziesięciu lat prowadzimy certyfikowanie produktów turystycznych, co przyczynia się do zwiększenia ich komercjalizacji. W konkursie Polskiej Organizacji Turystycznej na najlepszy produkt turystyczny nagradzane są miejsca, obiekty, które nie tylko wyróżniają się atrakcyjnością turystyczną w potocznym tego określenia znaczeniu, ale także są nowatorskie, przyjazne turystom i dające wiele możliwości spędzenia wolnego czasu. Certyfikat POT to także dla turysty rekomendacja usług na najwyższym poziomie i gwarancja przeżycia wielu niezapomnianych wrażeń, a lista wszystkich certyfikowanych produktów, to spektrum możliwości do zaplanowania wyjazdów krótko i długoterminowych, a przede wszystkim bogactwo turystyki w Polsce, którą warto polecać, i którą warto się chwalić. Co roku POT przyznaje także Złoty Certyfikat. Zwiększanie przez POT komercjalizacji produktów turystycznych przynosi efekty. Coraz więcej turystów postrzega Polskę, jako kraj nowoczesny, inspirujący pozytywnie zaskakujący.

Konkurs na najlepszy produkt turystyczny, to nie jedyna inicjatywa tego typu, która ma między innymi pomóc turyście w wyborze miejsca w Polsce, w którym chce spędzić wolny czas. Od 5 lat realizujemy także konkurs EDEN na najlepszą destynację turystyczną. Zwycięzcy włączani są do europejskiej sieci uznanych i rozpoznawalnych obszarów turystycznych, charakteryzujących się wyjątkowymi walorami dla dziedzictwa Europy. Polscy laureaci w niczym nie ustępują tym będącym już w sieci EDEN. W wielu przypadkach są konkurencyjni choćby ci, którzy prowadzą działania, które mają na celu zachowanie i promocję kultury oraz lokalnych tradycji. To wszystko daje powody, żeby w planie urlopowym zamieścić te wyjątkowe miejsca w Polsce. Trudno wymienić wszystkie, ale żeby nie być gołosłowną, dla przykładu pozwolę sobie wymienić kilku laureatów naszych konkursów.

Nasz ostatni Złoty Certyfikat to Park Nauki i Rozrywki Krasiejów. Bogata oferta edukacyjna, przy spełnionych warunkach dobrej zabawy. Największy plenerowy park prehistorii w Europie. Na 40 ha zrekonstruowano ok. 250 modeli zwierząt naturalnej wielkości. Zabawie i popularyzacji wiedzy służą m.in.: Tunel Czasu 3D, Pawilon Paleontologiczny z autentycznymi kośćmi dinozaurów, Kino Emocji Cinema 5D i Prehistoryczne Oceanarium 3D, a także multimedialne muzeum poświęcone pochodzeniu człowieka. Wśród nagrodzonych Złotym Certyfikatem są także Szlak Orlich Gniazd – jeden z najbardziej malowniczych szlaków turystycznych w Polsce, czy Szlak Architektury Drewnianej o łącznej długości 3037 km z 251 unikatowymi obiektami budownictwa drewnianego, czyli należącymi do najcenniejszych zabytków ludowej kultury materialnej.

Wyjątkowa była w tym roku edycja konkursu EDEN. Kandydaci musieli udowodnić, że swoją ofertę turystyczną opierają na lokalnej gastronomii. Przy ocenie brae było pod uwagę to, czy używane są tradycyjne przepisy, czy kuchnia oparta jest na produktach dostarczanych przez lokalnych producentów. Zwycięzcę konkursu Szlak Kulinarny „Śląskie Smaki”, docenią nawet najbardziej wybredni smakosze.

Opis tych wszystkich wyjątkowych miejsc znajdą Państwo na naszych stronach: www.polskapodajdalej.pl, www.edenpolska.pl. Dodatkowo, zapraszam też na narodowy portal turystyczny www.polska.travel, na którym dostępny jest także planer podróży, który ułatwi zaplanować efektywne poznawanie Polski.

Next article