rawidłowo odżywiony organizm to gwarancja zdrowia, komfortu i długiego życia. Temat jest podnoszony szczególnie w okresie zimowym. Jest to spowodowane mniejszym dostępem do świeżych owoców i warzywa. Zimą spędzamy również mniej czasu na dworze, a przez dostarczamy organizmowi za mało promieni słonecznych.

Moc witamin i minerałów

Szeroki wybór suplementów sprawia, że możemy mieć trudności z wyborem odpowiedniego produktu. Warto wówczas sprawdzić skład suplementu, a także certyfikaty, którymi jest on opatrzony.

Nierzadkim zjawiskiem są niedobory magnezu, które wynikają ze zbyt małej podaży z pożywieniem lub zaburzeń wchłaniania. Po suplement magnezu warto sięgnąć w stanach zmęczenia i przeciążenia organizmu oraz podczas intensywnej pracy umysłowej i fizycznej.

Dla organizmu niezwykle ważna jest również witamina C, jest to silny przeciwutleniacz chroniący komórki naszego organizmu przed stresem oksydacyjnym. Jest ona bardzo nietrwała – ginie pod wpływem światła, temperatury czy tlenu. Dostarczenie jej ze źródeł wyłącznie naturalnych może więc przysporzyć nam pewnych trudności.

Kompleksowe wsparcie

Warto zwrócić uwagę na suplementy, które, dzięki kompleksowej formule, pomagają zwalczać konkretne dolegliwości, np. bolesne skurcze. W tym przypadku niezwykle istotny jest ruch, racjonalne żywienie, a przy źle zbilansowanej diecie zawsze warto wspomóc się właśnie suplementacją. Kompleksowy preparat zawiera głównie trzy składniki mineralne: wapń, potas i magnez. Każdy ze wspomnianych pierwiastków pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni, co zostało potwierdzone przez European Food Safety Authority.