Wiele miejscowości ma wymarzone warunki do uprawiania sportów zimowych i wszelkich form rekreacji. Nartostrady o różnej skali trudności, przepięknie położone trasy biegowe – dzięki oświetleniu – czynne do późnych godzin wieczornych. To może jeszcze nie Alpy, ale bez wątpienia inwestycje na narciarskiej mapie Polski, w tym także te zapewniające narciarzom warunki do uprawiania tego sportu, gdy zimowa aura nie dopisuje zmieniły obraz turystyki zimowej w Polsce. Sztuczne naśnieżanie, a także infrastruktura oferująca turyście atrakcyjne sposoby spędzenia czasu po powrocie ze stoku, to dziś warunek, żebyśmy mogli konkurować z prężnie działającymi miejscowościami narciarskimi na Słowacji i w Czechach. Na przykład wielką atrakcją w województwie podkarpackim są coroczne wyścigi psich zaprzęgów. „Alaska daleko, Podkarpacie tuż-tuż…” to hasło promujące cykl imprez związanych z wyścigami psich zaprzęgów.

Z roku na rok coraz większą rolę odgrywa także bezpieczeństwo. Razem ze Stowarzyszeniem Polskie Stacje Narciarskie i Turystyczne przygotowujemy w przystępnej formie graficznej Kodeks Narciarski dla dzieci, który będzie można pobrać ze strony każdego ośrodka narciarskiego należącego do PSNiT. Jest to akcja w ramach trwającego już od 2002 programu „Bezpieczny Stok”, który propaguje wśród dzieci i młodzieży zachowania zwiększające bezpieczeństwo narciarzy i snowboardzistów na stoku.

Polska Organizacja Turystyczna podpisała także umowę ze Stowarzyszeniem Polskie Stacje Narciarskie i Turystyczne, na stworzenie aplikacji mobilnej SkiRaport, dzięki której użytkownicy smartfonów będą mogli na bieżąco sprawdzać między innymi takie informacje jak aktualne warunki narciarskie, szczegółowe dane o stoku, mapy, długość tras, czy stopień trudności. Aplikację obejmującą szczegółowe informacje z 80 % stacji narciarskich w Polsce będzie można bezpłatnie pobrać ze strony www.skiraport.pl oraz POT 
i PSNiT. Pozwoli to turystom weryfikować swoje plany w zależności od zastanych warunków i szybko wybierać dla siebie najlepsze optymalne miejsce wypoczynku.

Kompleksowa i zróżnicowana oferta jest dziś niezbędna by przyciągnąć turystę. Na szczęście wiele regionów to rozumie i tak jak na przykład w przypadku pięciu gmin leżących w Beskidzie Śląskim: Brenna, Istebna, Szczyrk, Ustroń 
i Wisła, czyli tzw. „Beskidzka5” podejmuje współpracę by zwiększyć ruch turystyczny. Budowa takiego mikroregionu turystycznego – składającego się z kilku gmin – to unikatowe, pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Polsce.

Konsolidacja środków i przedsięwzięcia, które będą prowadzić do powstania konsorcjów produktowych ponadregionalnych, będą w przyszłości prowadzić do wiązania tych produktów programowo i marketingowo, a także ich standaryzacji. Wspólna promocja to także możliwość dotarcia do większej liczby odbiorców, a tym samym szansa na rozwój turystyki w regionie.