Blue Monday i zimowa demotywacja

Niskie ciśnienie, zimno i półmrok już od godziny 15:00… Brzmi znajomo? To przeciągająca się zima, której skutki najmocniej odczuwamy w styczniu i lutym. Kiedy tylko znikną świąteczne dekoracje i atmosfera sylwestrowej zabawy, Pracowników każdej branży dopada spadek formy i motywacji do działania. Kulminacyjnym momentem jest tzw. Blue Monday, przypadający na trzeci poniedziałek stycznia i uważany za najbardziej depresyjny dzień w roku. Jak zmobilizować się do działania i czerpać radość z życia w czasie zimowej szarugi?

Chcąc zadbać o pozytywną atmosferę w firmie i wysoki poziom motywacji naszych Pracowników także w zimie musimy dostarczyć im coś extra, coś, co pozwoli na oderwanie się od burej codzienności. Doskonałym rozwiązaniem są dobrze dopasowane benefity, dzięki którym Pracownicy zapewnią sobie relaks i rozrywkę w ponure popołudnia. Bilety do kin i teatrów zawsze są mile widziane, ale zimą większość z nas wybiera jednak wygodną kanapę, książkę i herbatę w domowym zaciszu. Czy w czasie, gdy od plenerowych festiwalu muzycznych i wakacji pod palmami dzielną nas jeszcze długie miesiące, możemy zaproponować Pracownikom coś, co rzeczywiście sprawi im radość i zmotywuje do działania? Jakie benefity będą trafione w tym trudnym, zimowym okresie?

Białe szaleństwo receptą na zimowe zmęczenie!

Najlepszym lekarstwem na chandrę jest dobra zabawa! Kiedy za oknem pojawi się śnieg, świetnym pomysłem będzie ładowanie akumulatorów na stoku narciarskim. Ruch i sport zawsze pozytywnie wpływają na ciało i umysł – endorfiny redukują stres i poprawiają koncentrację, a narciarstwo to nie tylko sport! To przede wszystkim świetny sposób na odpoczynek – z rodziną i przyjaciółmi, na łonie natury, poza miastem, w którym żyjemy na co dzień. Nic dziwnego, że miłośnicy białego szaleństwa nie wyobrażają sobie sezonu zimowego bez kilku zjazdów i gorącej herbaty w schronisku na szczycie! Zapewnienie takiej rozrywki naszym Pracownikom to gwarantowany wzrost ich zadowolenia, motywacji i zaangażowania.

Twórcy najpopularniejszej Kafeterii w Polsce jak co roku inspirują do aktywnego wypoczynku na stoku narciarskim. Benefit kryjący się pod nazwą MyBenefit Skipass to szeroki wybór karnetów narciarskich, które można zrealizować na najpopularniejszych stokach w Polsce, między innymi w Zieleńcu, Wiśle czy Białce Tatrzańskiej. Karnety dostępne są w wielu opcjach i nie wymagają oczekiwania na przesyłkę z kuponem czy kartą, wystarczy okazać w kasie wyciągu specjalny kod otrzymany w Kafeterii zaraz po zakupie. To pozwala na podjęcie decyzji o wyborze ośrodka narciarskiego dosłownie w ostatniej chwili, co ważne szczególnie w kontekście pogody i zróżnicowanych warunków na stokach. Sprzyja też organizacji całkiem spontanicznych wyjazdów z rodziną i przyjaciółmi!

Oprócz karnetów w Kafeterii Pracownicy znajdą ciekawe oferty pozwalające zorganizować cały zimowy wyjazd – baza noclegowa liczy ponad 600 pensjonatów, hoteli i apartamentów położonych w okolicy ośrodków narciarskich. Można skorzystać z nich w ramach pobytów weekendowych lub spędzić w górach cały tydzień ferii zimowych. Na tych, którzy chcą podszlifować umiejętności lub zmierzyć się z deskami po raz pierwszy, czekają szkółki narciarskie. Brakujące rękawiczki, gogle czy kask można kupić jeszcze przed wyjazdem, w jednym z najpopularniejszych sklepów sportowych, a sprzęt narciarski wypożyczyć na miejscu.

Gdyby plany na ferie zimowe nie uwzględniały wyjazdu całej rodziny, Pracownicy mogą wybierać spośród setek propozycji kolonii lub obozów dla dzieci i młodzieży. Od oczywistych obozów narciarskich w Tatrach, Karkonoszach, Austrii lub we Włoszech, aż po survivalowe czy konne imprezy na Kaszubach i Mazurach. Sprawdzeni organizatorzy mają w ofercie propozycje nawet dla najbardziej wymagających.

Specjalny benefit od pracodawcy – dużo więcej niż gotówka!

Za każdą z zimowych ofert w Kafeterii MyBenefit Pracownicy płacą punktami, które otrzymali od pracodawcy w ramach prezentu świątecznego lub Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. Mając dofinansowanie od pracodawcy dużo łatwiej będzie im zdecydować się na zimowy wyjazd narciarski, bo tylko część kosztów pokrywają z domowego budżetu. Wszystkie propozycje znajdą i zakupią w jednym miejscu, co jest ogromnym ułatwieniem w organizacji wypadu. Za wybrane benefity można dopłacić lub w całości zapłacić także kartą lub przelewem, co nie wpływa na wysokość rabatu czy warunki wybranej oferty.

Po zimowym wyjeździe na narty Pracownicy będą mieli zdecydowanie więcej energii i dobrych wspomnień, zawdzięczając jedno i drugie swojemu pracodawcy. Skorzystają na tym obie strony – Pracownicy i firma! Czy to wszystko nie brzmi, jak idealny sposób na biurową, zimową chandrę?

Bądź aktywny także zimą!