podróże

TOPICS

Białe szaleństwo pod kontrolą

Sezon zimowy prawie otwarty. Zaczynamy nerwowo spoglądać w kalendarz, czekając na upragniony wyjazd. Przeglądamy sprzęt i zastanawiamy się czy miesiąc zaprawy to dość, by poprawić kondycję, nadszarpniętą całorocznym leniuchowaniem. Ale czy to wystarczy, by wyjazd był udany?

Martyna Wojciechowska

Dziennikarka, podróżniczka, redaktor naczelna „National Geographic Polska”. Jako pierwsza Polka i kobieta z Europy Środkowo-Wschodniej ukończyła Rajd Dakar. Kobieta wielu pasji.

Przyciągnąć turystę

Z roku na rok zmienia się oblicze polskich miejscowości górskich. Ofertę dla 
siebie mogą znaleźć zarówno początkujący, jak i zaawansowani narciarze. 
Dla obu grup organizatorzy aktywnego wypoczynku zimowego 
przygotowują warunki, które zapewniają bezpieczeństwo i komfort jazdy.

Skandynawskie stolice

Kraje skandynawskie są wspaniałą alternatywą dla tych, którzy nie lubią spędzać letniego urlopu na zatłoczonej plaży. Wycieczki po ich stolicach dostarczą niezwykłych doznań miłośnikom sztuki, architektury i zwiedzania.

Polska na weekend

Jestem szczęściarzem. Moja praca polega na odkrywaniu pięknych miejsc w Polsce, które nie zawsze mogą się pochwalić sławą Wawelu czy Malborka.

Zimowe podróżowanie – najnowsze trendy

Turystyka zimowa ma na polskim rynku coraz większe znaczenie, a wyjazdy w terminie ferii i świąt od kilku lat sprzedają się coraz lepiej. Rynek rośnie, więc przybywa zarówno tych, którzy decydują się spędzić ferie w Polsce, jak i poza krajem.