Atrakcje turystyczne

Pomimo tego, że Doha to jedna z najnowocześniejszych metropolii na Świecie, wciąż ma do zaoferowania prawdziwe bogactwo kulturowe.

Muzeum Sztuki Islamu to nie tylko podróż przez 1400 lat kultury Islamu na trzech kontynentach, ale również obiekt stanowiący wizytówkę miasta.

Innym równie fascynującym miejscem jest Muzeum Szejka Faisala, stanowiące prywatną kolekcję ponad 3000 dzieł, w tym starożytne rękopisy islamskie, tekstylia i antyki.

Wybierając się na spacer promenadą Corniche w Al Rumeilia Park można trafić do zabytkowej wioski Doha Heritage Village. Popularyzuje ona tradycyjne życie Katarczyków i daje okazję, aby obejrzeć jak dawniej odbywał się handel perłami czy tkactwo. W wiosce odbywają się również festiwale, które prezentują zwiedzającym bogactwo katarskiej kultury.

Wioska Katara Cultural Village dobrze oddaje też charakter Kataru, łącząc ze sobą przeszłość, teraźniejszość i przyszłość tego prosperującego narodu, jednocześnie oferując turystom duży wybór restauracji, galerii sztuki i wystaw kulturalnych.

Zainteresowani życiem poza granicami miasta odkryją je wybierając się na pustynne safari, z możliwością nocowania pod namiotem albo decydując się na wycieczki do różnych historycznych miejsc.

Wypoczynek

W czasie wycieczki do Doha nie może zabraknąć wizyty w parku przy Muzeum Sztuki Islamu. Są to przepiękne, zadbane tereny zielone otaczające muzeum, oferujące atrakcje dla osób w każdym wieku. Istnieje możliwość wynajęcia rowerów wodnych albo turystycznych, a sam park jest miejscem, w którym często odbywają się różnego rodzaju wydarzenia.

Doha jest obiecującym miejscem do organizacji wydarzeń sportowych, a na obrzeżach miasta znajduje się kilka stadionów. Piłka nożna jest tutaj niezwykle popularna i fani nie mogą już doczekać się zimy 2022 roku, kiedy to odbędą się w Doha mistrzostwa świata w piłce nożnej.

Miłośnikom golfa z kolei będzie zależało, aby odwiedzić miasto, gdy rozgrywane są w nim coroczne zawody Qatar Masters i Qatar Open. Jednym z ważniejszych wydarzeń sportowych są także mistrzostwa świata łodzi motorowych F1 World Powerboat Championship. Bulwar nadmorski Dohy oferuje kilka punktów widokowych, z których można śledzić przebieg zawodów.

Jedzenie

Doha przyciągnęła wielu najznakomitszych szefów kuchni, a jakość jedzenia w mieście jest na wyjątkowym poziomie. Oferta kulinarna to międzynarodowa gama smaków – począwszy od kuchni tureckiej i hinduskiej po dania zachodnie, szczególnie popularne w ekskluzywnych, pięciogwiazdkowych restauracjach.

Podróżując do Dohy warto jednak przede wszystkim spróbować kuchni katarskiej. Jednym z jej głównych składników są owoce morza, a te serwowane w restauracjach w pobliżu portu należą do najlepszych.

Zakupy

W Doha jest mnóstwo luksusowych pasaży, centrów handlowych i butików. Polecane są sklepy z ekskluzywnymi perfumami, biżuterią i markową odzieżą.

Ci, którzy preferują bardziej tradycyjne miejsca do zakupów, mogą udać się na targowisko (suk, souq) lub bazar. Jednym z najlepszych miejsc, w których można zaopatrzyć się w pamiątki z pobytu w Doha jest targowisko Souq Waqif.