Coraz tańsze połączenia lotnicze sprawiają, że z łatwością możemy dotrzeć do nawet najbardziej odległych zakątków świata. Do tego media społecznościowe, kusząc pięknymi widokami, bezustannie podpowiadają nam, dokąd jeszcze powinniśmy się wybrać. Pakujemy więc plecak i wyruszamy w podróż, gotowi na nowe doświadczenia i w nadziei na przeżycia warte uwiecznienia na fotografiach.

Radość z podróży nie musi kończyć się wraz z powrotem do domu. Zdjęcia z wyprawy stanowią najlepszą pamiątkę, a podczas długich zimowych wieczorów pozwalają wracać wspomnieniami do ciepłych, słonecznych dni spędzonych na plaży na drugim końcu świata. Warto jednak zadbać o jak najlepszą jakość fotografii i nie ograniczać się do wykonywania zdjęć telefonem. Pomóc w tym mogą aparaty bezlusterkowe Nikona z serii Z. Dzięki dużej średnicy mocowania obiektywu modele Z7 i Z6 dają większe możliwości nawet przy słabym oświetleniu oraz pełną swobodę operowania głębią ostrości. To gwarancja perfekcyjnego odzwierciedlenia fotografowanego obiektu, nawet przy dużej ilości detali.

W trakcie podróży tempo zwiedzania zazwyczaj jest bardzo dynamiczne, a wykonanie dobrego portretu stanowi nie lada wyzwanie. Dlatego tak istotne jest, aby wykorzystywany do fotografowania sprzęt pozwalał na szybkie zrobienie zdjęć w doskonałej jakości i ciekawe uchwycenie sylwetki. Ponadto aparaty serii Z posiadają zaawansowany technologicznie wizjer elektroniczny, zapewniając płynny podgląd jasnego i ostrego obrazu. Dzięki niemu od razu zobaczysz dokładne odwzorowanie całego rejestrowanego przez siebie kadru.

Na szczególną uwagę zasługuje także funkcja SnapBridge, za pomocą której z łatwością prześlemy wykonane zdjęcia na smartfona. Transfer działa nawet w trakcie fotografowania, a zdjęcie zapisywane jest na telefonie zaraz po naciśnięciu migawki. Nie musisz już czekać z wygodnym obejrzeniem zdjęć do zakończenia podróży. Wieczorem, po pełnym wrażeń dniu możesz obejrzeć wszystkie fotografie na ekranie swojego smartfona, a najlepszymi ujęciami podzielić się z najbliższym lub pochwalić się w mediach społecznościowych.

Fani lekkiego bagażu z pewnością docenią fakt, że aparaty Nikon Z7 i Z6 są niezwykle kompaktowe i z łatwością mieszczą się do plecaka. Ich niewielka masa i rozmiar pozwalają także swobodnie nosić go na szyi, ramieniu lub też bez problemu trzymać w dłoni, w gotowości na kolejne świetne ujęcie.

Aparaty Nikon Z6 i Z7 to niezbędny element każdej podróży. Zobaczysz jak szybko staną się Twoim najlepszym kompanem, pozwalając zatrzymać wakacyjne wspomnienia na dłużej.