Jeśli od najmłodszych lat wyrobimy w dziecku nawyk picia wody, będzie ono później chętnie po nią sięgało. To korzystne i bezpieczne rozwiązanie, ponieważ woda nie uczula oraz nie wchodzi w interakcję np. z pokarmami. Dodatkowo woda ma neutralny smak, podczas gdy inne płyny mogą przyzwyczajać dzieci do słodkiego smaku. Zgodnie z obowiązującymi zaleceniami Piramidy Zdrowego Żywienia i Stylu Życia Dzieci i Młodzieży, opracowanej przez Instytut Żywności i Żywienia, dzieci powinny ograniczać spożywanie słodkich napojów. Wszystko dlatego, że nadmierne spożycie cukrów prostych wiąże się z większym ryzykiem wystąpienia otyłości, próchnicy, cukrzycy typu 2 i wielu innych chorób cywilizacyjnych.

Wybierając wodę do codziennego picia, warto sprawdzić, czy posiada odpowiednie atesty. Bezpieczny i dobry wybór stanowi np. wysokiej jakości woda źródlana Nestlé Pure Life. Teraz, dzięki współpracy z National Geographic Kids, na dzieci czekają specjalne, kolorowe butelki w kształcie ulubionych zwierząt z całego świata. Dodatkowo każda butelka skrywa ciekawostkę na temat zwierzaków czy otaczającego nas środowiska. Wszystko po to, by dzieci mogły samodzielnie odkryć, że warto dbać o prawidłowe nawodnienie, wybierać wodę zamiast innych napojów oraz chronić jej zasoby, by cieszyć się zdrową i lepszą przyszłością.

Poręczna butelka o pojemności 0,33 l może towarzyszyć dziecku np. w szkole czy na placu zabaw – to szczególnie ważne, by pomóc dziecku wykształcić nawyk regularnego picia wody, potrzebny do odpowiedniego nawodnienia organizmu.