To dobry moment, aby pomyśleć o jakimś nowym, egzotycznym kierunku wakacyjnych wojaży. Warto również zastanowić się nad aktywną formą wypoczynku, ruch jest w modzie!

Początek kalendarzowego lata zbiega się z początkiem okresu urlopowego. Polacy coraz częściej szukają pomysłów na niecodzienne spędzenie urlopu.

Powiew egzotyki

Podróże do Azji stają cieszą się z roku na rok coraz większym powodzeniem. Do najpopularniejszych destynacji, zaraz po Europie, należą kraje azjatyckie. Polscy turyści, mimo kryzysu gospodarczego, coraz chętniej zapuszczają się 
w oddalone zakątki globu. Specjaliści z branży turystycznej twierdzą, że to zainteresowanie jest spowodowane dostępnością większej liczby połączeń lotniczych między Europą, a Azją oraz niskim cenami na miejscu.

Ze względu na długi czas podróży i konieczność przesiadek, wyjazdy do krajów azjatyckich trwają zwykle od 9-10 dni do nawet miesiąca. Opcja wypoczynku zorganizowanego przez biuro podróży zdejmuje z nas ciężar poszukiwania biletów lotniczych. Nie trzeba się martwić noclegami, organizacją lokalnych przejazdów czy podstawowymi posiłkami. Cena wycieczki zwykle też obejmuje bilety wstępu do obiektów wymienionych  w programie, opiekę polskiego pilota oraz ubezpieczenie. 

Chiny na topie

Wśród miejsc, najchętniej odwiedzanych przez polskich podróżników, znajdują się Chiny. Sporo osób korzysta z oferty wycieczek zorganizowanych. Jeżeli decydujemy się na wyjazd z biurem podróży to należy zwrócić uwagę na jego renomę i stabilność finansową. Warto porównać też programy pobytu u różnych 
tur operatorów.

W przypadku wyjazdów do Państwa Środka ważna jest znajomość tamtejszej realiów. Najlepiej więc gdy agencja turystyczna specjalizuje się 
w organizowaniu wypraw w konkretne rejony globu. Podczas nawet najkrótszej wycieczki do Chin nie może zabraknąć pobytu w Pekinie, a w nim wizyty na placu Tienanmen, zwiedzania symbolu Pekinu – Świątyni 
Nieba oraz Wielkiego Muru. Obowiązkowa jest także wizyta w XI’AN i muzeum Armii Terakotowej oraz Szanghaju, najludniejszym mieście Chin.

Wakcje na wodzie

Wolny czas można spędzić dużo ciekawiej i aktywniej niż tylko leżąc bezczynnie na plaży. Ostatnio popularny jest yachting czyli wakacje na jachcie w ciepłych krajach. W pakiecie dostajemy zarówno zwiedzanie, jak i relaks. Nie grozi nam monotonia, ponieważ każdego dnia dopływamy do innego miejsca. Amatorzy wody, słońca i wiatru będą uszczęsliwieni taką podróżą. Delikatne kołysanie działa odstresowująco, a możliwość kąpieli w mijanej zatoczce daje poczucie prawdziwie wakacyjnego klimatu. Płynąc jachtem możemy dotrzeć do miejsc, których nigdy nie zobaczylibyśmy jadąc samochodem. Dzika przyroda, dziewicze wysypy i brak tłumów to niewątpliwe atuty yachtingu.

Oferty letnich rejsów są sprofilowane pod ludzi młodych, studentów, rodzin z dziećmi, a nawet emerytów. Tego typu imprezy odbywają się najczęściej w rejonie Adriatyku i Morza Śródziemnego czyli w Chorwacji, Włoszech, Czarnogórze, czy Grecji. Aby wziąć udział w takiej przygodzie nie potrzeba doświadczenia żeglarskiego. Doświadczeni skipperzy opiekują się załogą łódek, a samo żeglowanie po wodach Adriatyku nie stwarza niebezpieczeństw. Organizatorzy rejsów prześcigają się też w ofercie jachtów, które oddają do dyspozycji klientów. Niektóre z nich zaskakują komfortem wyposażenia, które nie odbiega standardem od apartamentów w dobrych hotelach. Znaletą tego rodzaju wypraw jest ich niewygórowana cena. Niektóre wyjazdy kosztują już od 1500 PLN.