otoryzacja jest nieodłącznym elementem dzisiejszego życia. Rozwijająca się mobilność sprawiła, że stało się to Waszą pasją?

Tak. Od najmłodszych lat interesowaliśmy się motoryzacją i już jako dzieciaki biegaliśmy z "resorakami" w ręku. Z biegiem lat rynek motoryzacyjny stał się naprawdę ogromny. Ciężko wyobrazić sobie w tej chwili życie bez auta, a my korzystając z okazji rozpoczęliśmy działalność, która pozwala nam realizować naszą pasję dodatkowo zarabiając na tym – co według nas jest złotym środkiem.

Jesteście specjalistami od efektów wizualnych samochodów, tworzycie „Odjazdowe bryki”. Dlaczego wygląd w tym przypadku ma znaczenie?

Wygląd to swego rodzaju wizytówka, dotyczy to również pojazdów. Stajemy naprzeciw wymaganiom ludzi, którzy w pewien sposób chcą się wyróżniać i wyrażać siebie. Termin "odjazdowa bryka" wiąże się z czymś niespotykanym na co dzień – niecodziennie widujemy auta pokryte zamszem czy oklejone na różowy chrom. Usługi, które wykonujemy nie zamykają się jednak w kwestii upiększenia pojazdu, Oklejenie może przyjąć również funkcję reklamową lub informacyjną, jedynym ogranicznikiem pozostaje nasza wyobraźnia.

Latem lubimy zaszaleć, często decydujemy się na zakup lub wynajem nowego auta przed wyjazdem na wakacje. Jakie gadżety i elementy elektroniczne są przydatne w osobówce, zwłaszcza kiedy wybieramy się na urlop?

Najważniejszym gadżetem podróżujących jest na pewno nawigacja, ułatwia ona poruszanie się po nieznanych rejonach, a dodatkowo dzisiejsze systemy przestrzegają nas przed zagrożeniami i utrudnieniami na drogach. Kolejnym przydatnym w aucie gadżetem, który dodatkowo zwiększa poziom bezpieczeństwa w podróży jest opaska kontrolująca reakcje kierowcy – w skrócie działa ona jako sygnalizator, kiedy nasza czujność spada do poziomu, w którym powinniśmy zrobić sobie chwilę przerwy.

Przygotowanie samochodu do dłuższej trasy wymaga odpowiedniej wiedzy i umiejętności. Jaka jest według Was definicja bezpiecznej jazdy? Jakie czynności powinien wykonać kierowca zanim wsiądzie za kółko?

Niestety nie można określić dokładnej definicji bezpiecznej, jazdy aczkolwiek jest wiele zachowań pomagającym kierowcom poprawić standard bezpieczeństwa. Przede wszystkim na ulicach jest wielu kierowców jeżdżących brawurowo – czują się oni pewni siebie, niestety ruch drogowy składa się z tak wielu czynników, że nie jesteśmy w stanie przewidzieć, co stanie się za chwilę. Podstawową zasadą bezpiecznej jazdy moim zdaniem jest rozwaga i "posiadanie oczu dookoła głowy". Pamiętajmy, że nie jesteśmy na drodze sami, szanujmy się jako uczestników ruchu drogowego i zacznijmy poprawę bezpieczeństwa na drogach od zmiany swoich złych nawyków. Jeśli chodzi o czynności, które powinniśmy wykonać przed rozpoczęciem podróży, to najważniejszą z nich będzie na pewno zapewnienie sobie jako kierowcy odpowiedniej ilości snu, następnym elementem będzie ogólne sprawdzenie kondycji naszego pojazdu, np. sprawdzenie stanu ogumienia, świateł czy też płynu do spryskiwaczy. Te czynniki pomagają nam zapobiec niechcianym podczas podróży problemom, bo przecież każdy z nas chce dotrzeć do miejsca docelowego cały i zdrowy.