Atrakcje dla dzieci dostępne są na każdym kroku. Rodzina, która raz zdecydowała się na wakacje w Norwegii uznaje ją za miejsce najlepsze na świecie na wspólny wypoczynek.

Komu w drogę, temu…

Samolot lub prom – zarówno linie promowe, jak i lotnicze dają możliwość tanich lub promocyjnych połączeń. Rejsy organizują m.in.: Polferries, Unity Line, Stena Line czy Fjord Line; tanie przeloty znajdziemy w: Norwegian, Wizz Air, SAS, Ryanair. Lot z Warszawy do Oslo trwa 2 godz., natomiast rejs promem Świnoujście-Kopenhaga-Oslo trwa 26 godz. (na pokładach są fantastyczne sale zabaw dla dzieci).

Gdzie dusza poniesie…

Poruszanie się po Norwegii jest bardzo proste. Można podróżować samochodem i podziwiać każdy centymetr porywającej natury, a można skorzystać ze świetnie zorganizowanych wewnętrznych: rejsów, przelotów czy przejazdów kolejowych (www.nsb.no). Rodziny, które pragną spokoju, relaksu i spontanicznych spotkań z naturą podróżują tak, jak Norwegowie: kamperami lub z namiotami w bagażniku. Regulaminy swobodnego rozbijania obozu są tu przyjazne dla turystów, trzeba tylko poznać je przed wyjazdem.

Fiordy

Uznane za najpiękniejszy cel podróży na świecie przez magazyn National Geographic olśniewają, zachwycają i gwarantują serię zapierających dech w piersiach doznań. Także tu znajduje się Trasa Atlantycka, uznana za brytyjski „The Guardian” za najpiękniejszą trasą samochodową na świecie, oraz Droga Trolli.

Norwegia Południowa

Region Sørlandet to norweska riwiera z największą ilością słonecznych dni w roku. To raj dla zmiennych nastrojów, jednego dnia można kąpać się w morzu oraz jeździć na nartach po ośnieżonych stokach. Na dzieci czekają przygody w Telemarku, pełnym atrakcji parku wodnym oraz w największym ZOO Kristiandsand Dyrepark.

Norwegia Centralna

Zwana także Trøndelag, to kolebka norweskiej turystyki. Trondeheim to historyczna stolica Norwegii – miejsce kultu pielgrzymów, centrum gospodarcze i naukowe, tętniąca życiem metropolia. Rodziny zachwyci Akwarium Łososi w Namsen, Rodzinny Park Rozrywki Namsskogan czy wpisane na listę UNESCO miasto górnicze Røros.

Norwegia Wschodnia

To kraina parków narodowych i muzeów: Norweskie Muzeum Ludowe, Muzeum Łodzi Wikingów, Historii, Kolejnictwa w Hamar. Ponad 50 muzeów znajduje się w samym Oslo. Miejscowość Trysil słynie z parku atrakcji stworzonego przez naturę. Można tu wypróbować aż 30 różnych form aktywnego wypoczynku!

Norwegia Północna

Tu dzień polarny sprawi, że 2 tygodnie urlopu zmienią się w 4! Romantyczne krajobrazy białych nocy zachęcają do korzystania z atrakcji 24h na dobę. Rodziny mogą wybrać się na wielorybnicze safari czy Archipelag Vega – kolejne miejsce z listy UNESCO. Na zuchwałych czeka Ściana Lofotów i Szczęka Diabła na Senja.